1 XII ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS

Z tej to okazji zapraszamy wszystkich chętnych uczniów
do udziału w KONKURSIE WIEDZY O HIV I AIDS

Konkurs odbędzie się 29.11.2017r. o godzinie 800 w sali 22.
Ogłoszenie wyników 04.12.2017r.

Zapisy u pedagoga szkolnego.

Osoby odpowiedzialne:
                                           Izabela Pyl
                                           Teresa Gacka - pielęgniarka
W dniach 28-29 września br. na terenie miasta Braniewa oraz powiatu braniewskiego
odbędą się ćwiczenia z zakresu obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego.
Organizatorem ćwiczeń jest Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego
Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie.
W ćwiczeniach oprócz służb i podmiotów ratowniczych uczestniczyć będzie administracja samorządowa
powiatu oraz gmin w zakresie prowadzenia wspólnych działań obronnych na czas kryzysu
i zarządzania kryzysowego.
Organizatorzy ćwiczeń zwracają się z apelem o wyrozumiałość oraz zachowanie ostrożności podczas przemieszczania się służb ratowniczych.
Jednocześnie zawiadamiamy, że na terenie miasta Braniewa oraz powiatu braniewskiego w dniu 28 września mogą zostać włączone syreny alarmowe.

Podstawa prawna: paragraf 10 ustęp 3 i 4 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r.
w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu
oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz.U z 2013 roku, pozycja 96).

logo akcji Otwarte drzwi do kultury

We wtorek 22. 11  uczniowie będą uczestniczyć w warsztatach Fundacji Legalna Kultura .Uczestnicy korzystać będą z okularów wirtualnej rzeczywistości na obrotowych fotelach w kształcie kuli. Na okularach zobaczyć będzie można m.in. filmy przyrodnicze, pokaz cyrkowy i poczuć się częścią tych wydarzeń.

aktorzy_kola_teatralnego

Tacy Jesteśmy :)

Uczniowie Koła Teatralnego pod opieką p. Kamili Siejko przedstawili dzisiaj akademię, która była niczym innym, jak podróżą ekskluzywnym pendolino po przystankach działań naszej społeczności szkolnej, które prowadzą do stacji GIMNAZJUM NR 2 - TACY JESTEŚMY.

Piotr czyta fragment Quo Vadis
Tradycyjnie, jak co roku , uczniowie Gimnazjum nr 2 w Braniewie  wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”. Patronat honorowy  sprawowała Para Prezydencka a organizatorem akcji w naszym mieście była Miejska Biblioteka Publiczna.  Dnia 03 września  o godzinie 11.00 czytający zgromadzili się  na dziedzińcu przed Spichlerzem Mariackim.