REKORDÓW GIMNAZJUM NR 2 W BRANIEWIE W LEKKIEJ ATLETYCE
DZIEWCZĘTA I CHŁOPCY
  • 100m 100m - Sylwia Maruszczak 14.60 /14.05.04r Elbląg/ Adrian Dubicki 11.78 /25.05.04r Olsztyn/
  • 300m 300m Ewelina Enc 45.85 /31.05.03r Olsztyn/ Mateusz Wysocki 38.59 /12.09.04 Warszawa/
  • 600m 600m Karolina Gawryś 1.42.46 /25.05.02 Olsztyn/ Łukasz Ogryzek 1.26.79 /25.05.02 Olsztyn/
  • 1000m 1000m Anna Borkowska 3.20.97 /25.05.02 Olsztyn/ Michał Ptaszyński 2.40.40 /19.06.05 Białystok/
  • skok w dal 2000m Joanna Kanclerz 4.50 m /25.05.02r Olsztyn/ Michał Ptaszyński 5.54.00 /25.09.04 Świecie/
  • Skok wzwyż Skok wzwyż Paula Świtek 150 cm / 27.05.2008r. Lubawa / Paweł Semeniuk 185 cm / 29.05.2007r. Lubawa
  • Rzut oszczepem Rzut oszczepem Ewa Głowacka 32,0 m / 17.06.2007r. Białystok / Mateusz Wysocki 52.79 m /19.06.05 Białystok/
  • Pchnięcie kulą Pchnięcie kulą Ewelina Krauze 8.71 m /28.05.01 Elbląg/ Kamil Słowikowski 12.79 m /27.05.2009r Lubawa/
  • Skok w dal Emil Krajewski 5.40 m /10.05.02r Elbląg/
  • Sztafeta 4 x 100m Sztafeta 4 x 100m Daria Stulczewska Monika Iwańska, Emilia Nikraszewicz, Monika Maludzińska  54.19 / 29.05.2007 / Lubawa
    Mateusz Wysocki, Paweł Małek, Tomasz Swatowski, Maciej Andryskowski 46.60/19.06.05r Białystok/
RANKING MEDALI
  • Złoty medal Michała Ptaszyńskiego w bigach przełajowych na 2000m, oraz VII m Moniki Maludzińskiej i VIII m Moniki Iwańskiej na 1000m rozgrywanych z okazji Wojewódzkiej Sportowej Inauguracji Roku Szkolnego 2004/05 w Szczytnie 8.10.2004r
  • Złoty medal Michała Ptaszyńskiego w biegu na 2000m na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Warszawie 11 – 12 . 09. 2004r
  • Złoty medal w rzucie oszczepem i brązowy medal w biegu na 300 m Mateusza Wysockiego na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Warszawie 11 – 12 .09. 2004r
  • VII m Michała Ptaszyńskiego na 2000m na Mistrzostwach Polski Młodzików w Świeciu 25.09.2004r
  • Srebrny medal drużyny dziewcząt w Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Przełajowych rozgrywanych z okazji Święta Niepodległości 10 x 600m w Olsztynie 4.11.2004r. Skład drużyny:
    M. Maludzińska, M. Kieru, K. Semkowicz, D. Ławska, E. Głowacka, A. Łyczakowska, C. Staranowicz, K. Chwiedziewicz, M. Wiśniewska, M. Iwańska. Opiekunowie H. Morawska, D. Frąckiewicz
  • Brązowy medal drużyny chłopców w Wojewódzkich Biegach Przełajowych rozgrywanych z okazji Święta Niepodległości 10 x 800m w Olsztynie 4.11.2004r. Skład drużyny:
    P. Wolak, Ł. Kempiński, A. Sapieżyński, A. Macura, M. Andryskowski, J. Ostręga, A. Sołtysiuk, P. Semeniuk, P. Małek, M. Ptaszyński. Opiekunowie H. Morawska, D. Frąckiewicz.
 
MISTRZOSTWA POWIATU BRANIEWSKIGO W PIŁCE NOŻNEJ 11 – osobowej w PŁOSKINI 29.09.2004r.
 
Gimnazjum Płoskinia – Gimnazjum Lelkowo 0 : 1
Gimnazjum Lelkowo – Gimnazjum nr 2 Braniewo 0 : 5
Gimnazjum Płoskinia – Gimnazjum nr 2 Braniewo 0 : 8
 
Tabela
1. Gimnazjum nr 2 Braniewo             awans do finału powiatowego 
2.  Gimnazjum Lelkowo
1.  Gimnazjum Płoskinia
 
Skład reprezentacji szkoły: K. Żyliński, G. Maciejewski, P. Wiliński, A. Macura, P. Wolak, P. Małek, P. Matelski, D. Sorkowicz, M. Gawron, P. Gnatek, A. Bielewicz, P. Wileński, R. Majewski, K. Smoliński, F. Domalewski. Opiekun D. Frąckiewicz.

XIV BIEGI ULICZNE W MALBORKU rozgrywane z okazji ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 11.11.2004r
 
I m Moniki Iwańskiej
I m Michała Ptaszyńskiego
II m Pawła Semeniuka
II m Ł. Wolaka
III m Łukasza Chwiedziewicza
IV m Jarosława Ostręgi
IV m Ariela Sołtysiuka
I m w rywalizacji drużynowej szkół gimnazjalnych.
 
MISTRZOSTWA POWIATU W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH CHŁOPCÓW 15.12.2004r
.
Finał
Gimnazjum nr 2 I Braniewo – Gimnazjum nr 1 I  2: 2 karne 5 : 3
Mecz o III miejsce
Gimnazjum nr 2 II – Gimnazjum nr 1 II  1 : 6
 
Tabela końcowa:
1.Gimnazjum nr 2 I
2.Gimnazjum nr 1 I
3.Gimnazjum nr 1 II
4.Gimnazjum nr 2 II
 
Skład zespołu I : Ł. Kempiński, P. Małek, P. Wiliński, P. Matelski, A. Macura, P. Wileński, K. Smoliński.
Skład zespołu II : I. Bagiński, D. Sorkowicz, G. Maciejewski, A. Bielewicz, M. Gawron, F. Domalewski. Opiekun zespołów D. Frąckiewicz.
 
MISTRZOSTWA POWIATU W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH DZIEWCZĄT 8.12.2004r.
 
Finał
Gimnazjum nr 1I Braniewo – Gimnazjum Lipowina 3 : 1
Mecz o III miejsce
Gimnazjum nr 2 Braniewo – Gimnazjum nr 1 II Braniewo 3 : 2
 
Tabela końcowa
1.Gimnazjum nr 1 I
2.Gimnazjum Lipowina
3.Gimnazjum nr 2
4.Gimnazjum nr 1 II
Skład zespołu: Demkowicz K, Chwiedziewicz K, Gierko M, Stankiewicz P, Dawgul N, Sperska B, Trzcińska A, Osiewicz J, Olszewska A, Mazurek A. Opiekun drużyny Helena Morawska.
  • III m w Mistrzostwach Powiatu Braniewskiego w Unihokeju Chłopców.
  • II m w Mistrzostwach Powiatu Braniewskiego w Piłce Nożnej 11 osobowej Chłopców.
  • VI m w Mistrzostwach Województwa Warmińsko – Mazurskiego Szkół Gimnazjalnych w Biegach Przełajowych w Punktacji Łącznej Dziewcząt i Chłopców w Narzymiu.
  • Srebrny medal w Mistrzostwach Województwa w Przełajowych Biegach Sztafetowych 10 x 800 m Dziewcząt rozgrywanych z okazji Konstytucji 3 Maja Skład: M. Maludzińska, K. Demkowicz, A. Łyczakowska, K. Matelska, I. Olender, P. Stankiewicz, C. Staranowicz, M. Dziubielska, E. Głowacka, M. Iwańska. Opiekunowie: H. Morawska, D. Frąckiewicz.
  • IV m w Mistrzostwach Województwa w Biegach Przełajowych Sztafetowych 10 x 1000 m Chłopców rozgrywanych z okazji święta Konstytucji 3 Maja. Skład: A. Sołtyusiuk, P. Wolak, M. Wysocki, M. Andryskowski, J. Ostręga, A. Bielewicz, P. Wiliński, Ł. Kempiński, P. Małek, M. Ptaszyński. Opiekunowie H. Morawska, D. Frąckiewicz.
  • I m w rywalizacji Szkół Gimnazjalnych w Biegach na Orientację w Braniewie. Skład drużyny : M. Ptaszyński, M. Kalinowski, Ł. Kempiński, opiekun A. Śliwiak.
  • Srebrny medal Michała Ptaszyńskiego w Mistrzostwach Województwa Warmińsko Mazurskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych w Narzymiu.
  • Złoty medal  na 2000 m Michała Ptaszyńskiego w Wojewódzkich Zawodach Lekkoatletycznych Dziewcząt i Chłopów Gimnazjów w ramach Warmińsko – Mazurskiej Olimpiady Młodzieży w Olsztynie.
  • Złoty medal w rzucie oszczepem Mateusza Wysockiego w Wojewódzkich Zawodach Lekkoatletycznych Dziewcząt i Chłopców Gimnazjów organizowanych w ramach Warmińsko – Mazurskiej Olimpiady Młodzieży w Olsztynie.
  • Srebrny medal sztafety 4 x 100 m ( P. Małek, M. Andryskowski, T. Swatowski, M. Wysocki) na Wojewódzkich Zawodów Lekkoatletycznych Dziewcząt i Chłopców Gimnazjów organizowanych w ramach Warmińsko – Mazurskiej Olimpiady Młodzieży w Olsztynie.
  • I m w Drużynowej Rywalizacji Szkół Gimnazjalnych w Lekkiej Atletyce Chłopców na Warmińsko – Mazurskiej Olimpiadzie Młodzieży w Olsztynie.
  • XII m na V Finale Krajowym Gimnazjady w Lidze Lekkoatletycznej Chłopców w Białymstoku.
  • Złoty medal Mateusza Wysockiego w rzucie oszczepem na V Finale Krajowym Gimnazjady w Lidze Lekkoatletycznej Chłopców w Białymstoku.
  • Brązowy medal Michała Ptaszyńskiego w biegu na 1000 m w Finale Krajowym Gimnazjady w Lidze Lekkoatletycznej Chłopców w Białymstoku.
Wiele medali zdobyli nasi uczniowie na Mistrzostwach Powiatu Braniewskiego w Lekkiej Atletyce w Elblągu:
  • Złoty medal Pawła Małka na 100m i w skoku wzwyż, Łukasza Kempińskiego na 600m, Jarosława Ostręgi na 1000m, Michała Ptaszyńskiego na 2000 m, sztafety chłopców 4 x 100m, Mateusza Wysockiego w rzucie oszczepem i pchnięci kulą, Pauliny Stankiewicz i Izabeli Karpińskiej w skoku wzwyż.
  • Srebrny medal Moniki Iwańskiej na 1000m, sztafety dziewcząt 4 x 100m, Katarzyny Demkowicz w rzucie oszczepem. 
WYNIKI SZKOLNEJ LIGI LEKKOATLETYCZNEJ SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH – LUBAWA 29.05.2007R.
 
KLASYFIKACJA SZKÓŁ:
 
                  DZIEWCZĘTA                                                      CHŁOPCY:
 
1.GIMNAZJUM NR 5 ELBLĄG- 1385              1.GIMNAZJUM NR 5 ELBLĄG - 1461
2.GIMNAZJUM NR 2 BRANIEWO -1218        2. GIMNAZJUM NR 2 BRANIEWO – 1385
3.GIMNAZJUM KAZANICE – 1127                 3.GIMNAZJUM N.M.LUBAWSKIE – 1318
4.GIMNAZJUM NR 1 DZIAŁDOWO -1074     4. GIMNAZJUM BISZTYNEK – 1311
5.GIMNAZJUM NR 1 BARTOSZYCE – 1056  5.GIMNAZJUM GOŁDAP – 1243
6. GIMNAZJUM LIPOWINA – 1019                6. GIMNAZJUM ORZYSZ - 1234
 
                                      
 

INNE KONKURSY

ROK SZKOLNY 2016/2017

  • Jakub Garbowski I miejsce w powiatowym konkursie strażackim
  • Jakub Szamotuło III miejsce w powiatowym konkursie strażackim

ROK SZKOLNY 2015/2016

  • Eliza Giebień - wyróżnienie w konkursie ogólnopolskim "Święta Rodzina Betlejem dziś " - opiekun Agata Iluk Kasza

ROK SZKOLNY 2014/2015

  • Julia Salińska, Kamila Sieradocha, Natalia Śluzek - III miejsce w konkursie Przedsiębiorczości PRAXIS  - opiekun Katarzyna Malesa

  • Jakub Jędrzejczak - II miejsce w miejskim konkursie matematycznym "Żyjemy wśród liczb" - opiekun Agnieszka Rakocińska

  • Paweł Szapiel - I miejsce w powiatowym konkursie strażackim

  • Szymon Nowakowski - II miejsce w powiatowym konkursie strażackim

  • Olga Meder - III miejsce w powiatowym konkursie strażackim

  • Dominika  Stefańska - III miejsce w diecezjalnym konkursie Napisz bł. ks. Jerzemu jak dziś zło dobrem zwyciężasz; opiekun Agata Iluk - Kasza

ROK SZKOLNY 2013/2014

  • Klaudia Kołtun - I miejsce konkurs fotograficzny - Piękno Braniewa. opiekun Katarzyna Malesa
ROK SZKOLNY 2010/2011
  • Patryk Sadło, Zbigniew Łyduch, Klaudia Gapczyńska - konkurs międzynarodowy Oto przychodzę jako pielgrzym - wyróżnienia. opiekun Agata Iluk

  • Patyk Sadło - II miejsce w konkursie międzynarodowym  "Zawierz przeszłość Bożemu Miłosierdziu teraźniejszość Bożej miłości a przyszłość Bożej opatrzności" opiekun Agata Iluk
ROK SZKOLNY 2009/2010
  • Agnieszka Paszak - III miejsce w konkursie ogólnopolskim List do przyjaciela III Ciechanowski Maraton Biblijny opiekun Agata Iluk
  • Michał Dudek - I miejsce - konkurs Krzyżacy opiekun Katarzyna Malesa
  • Piotr Cieślak, Marcin Dawidziuk, Przemysław Orpik, Szymon Pawłowski II etap Ogólnopolskiej Wiedzy o Internecie DialNet -opiekun Katarzyna Malesa
  • Kamil Mackiewicz - III miejsce w konkursie fotograficznym – „Piękno ziemi braniewskiej”
 ROK SZKOLNY 2007/2008
  • Michał Łukawski, Sławomir Mederski, Łukasz Wyrzykowski, Maciej Chalimoniuk VI miejsce w finale wojewódzkim konkursu ekonomicznego  „Z klasy do kasy” opiekun Katarzyna Malesa
  • Mateusz Wodziński - II  miejsce w konkursie fotograficznym „Krajobraz Warmii  i Mazur” – Olsztyn opiekun Katarzyna Malesa

Laureaci i finalisci

Konkursy

Osiągnięcia Sportowe

 

 

 

 

WIEDZA O SPOŁECZEŃSTWIE      
ROK SZKOLNY          NAZWISKO I IMIĘ UCZNIA
TYTUŁ
OPIEKUN MERYTORYCZNY    
 2016/2017 Paweł Kowalczyk laureat Katarzyna Malesa
  Alicja Mućka finalista Katarzyna Malesa
 2015/2016 Afranowicz Michał laureat    Katarzyna Malesa
  Stanilewicz Piotr laureat Katarzyna Malesa
 2014/2015 Sieradocha Kamila laureat Katarzyna Malesa
  Mućka Gabriela finalista Katarzyna Malesa
 2013/2014 Butkiewicz Robert laureat Katarzyna Malesa
  Piątkiewicz Jakub finalista Katarzyna Malesa
2009/2010 Opałka Adam finalista Katarzyna Malesa
MATEMATYKA      
ROK SZKOLNY          NAZWISKO I IMIĘ UCZNIA TYTUŁ OPIEKUN MERYTORYCZNY    
2015/2016 Pilimon Jakub finalista Maria Książak
  Śluzek Monika finalista Maria Książak
2013/2014 Drost Mateusz finalista Maria Książak
2010/2011 Panasiuk Sebastian laureat Agnieszka Rakocińska
GEOGRAFIA      
ROK SZKOLNY          NAZWISKO I IMIĘ UCZNIA  TYTUŁ  OPIEKUN MERYTORYCZNY    
2014/2015 Wolanin Hubert finalista Grzegorz Cygan
2008/2009 Mederski Sławomir laureat Grzegorz Cygan
2007/2008 Stasiewicz Maciej finalista Grzegorz Cygan
2006/2007 Łyczakowska Anna laureat Grzegorz Cygan
 CHEMIA      
ROK SZKOLNY          NAZWISKO I IMIĘ UCZNIA TYTUŁ OPIEKUN MERYTORYCZNY    
2016/2017 Jędrzejczak Jakub finalista Jolanta Salitra
2015/2016     Romanowicz Jakub finalista Jolanta Salitra
2010/2011 Jędrzejczak Piotr laureat Jolanta Salitra
HISTORIA      
ROK SZKOLNY          NAZWISKO I IMIĘ UCZNIA TYTUŁ OPIEKUN MERYTORYCZNY    
2016/2017 Jędrzejczak Jakub laureat Wiesława Kępa
2010/2011     Jędrzejczak Piotr laureat Wiesława Kępa
  Panasiuk Sebastian finalista Katarzyna Malesa
FIZYKA      
ROK SZKOLNY          NAZWISKO I IMIĘ UCZNIA TYTUŁ OPIEKUN MERYTORYCZNY    
2016/2017 Pilimon Jakub lauraet Mirosław Stempa
2015/2016 Meder Olga laureat Mirosław Stempa
  Pilimon Jakub finalista Mirosław Stempa
  Romanowicz Jakub finalista Grażyna Sikut
2013/2014 Drost Mateusz laureat Mirosław Stempa
BIOLOGIA      
ROK SZKOLNY          NAZWISKO I IMIĘ UCZNIA TYTUŁ OPIEKUN MERYTORYCZNY    
2014/2015 Sieradocha Kamila finalista Irena Trzcińska