W dniach 10-12.09.2018 r. oraz 12-14.09.2018 r. uczniowie naszej szkoły dzięki realizowanemu projektowi „Kompetencje i wiedza kluczem do rozwoju” wzięli udział w programie – Fizyka pod żaglami.

Każda grupa, licząca 20 uczniów, spędziła dwie noce na łodzi BALTIC STAR. S/y BALTIC STAR to jeden z najstarszych polskich, drewnianych oldtimerów. Został zbudowany z drewna dębowego w 1947 roku w Darłowie. Pierwotnie przeznaczony był do połowu ryb. Został gruntownie przebudowany w 1997 roku i pływa po Morzu Bałtyckim i Północnym.
Odbywając rejs Gdańsk – Hel – Gdańsk, Uczniowie poznali techniki żeglarstwa oraz prawa fizyki wykorzystywane na żaglowcu. Samodzielnie obsługiwali kambuz i dobrze się bawili 😊

A na dowód kilka zdjęć naszych dzielnych żeglarzy 😊

Fizyka pod żaglamiShow Gallery