Gimnazjum nr 2 w Braniewie otrzymało status "Szkoła Myślenia Pozytywnego 2018" :)

Szkoła Myślenia Pozytywnego 2018

W dniu 20 grudnia koło teatralne i kabaretowe wystąpiło przed wspaniałą publicznością naszego Gimnazjum. Aktorzy po raz kolejny pokazali swój talent i ciężką pracę. Jasełka, pod opieką Pani Agaty Iluk - Kasza oraz Pani Kamili Siejko, odbyły się na 5 lekcji, na I piętrze szkoły. Był to dzień świętowania, a niektórzy uczniowie przyszli ubrani w świątecznych strojach. Poniżej galeria zdjęć :)

Grupa Uczniów Naszego Gimnazjum uczestniczyła w zajęciach praktycznych z "Mikrobiologii żywności" przeprowadzonych w Katedrze Mikrobiologii Przemysłowej i Żywności, Wydziału Nauk o Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Opiekunem była Pani Dyrektor Jolanta Salitra.
Uczniowie mieli również możliwość zapoznania się ze specyfiką studiów na tym wydziale, m.in. zwiedzanie sal laboratoryjnych. Był spacer po Kortowie, obiad w słynnym barze studenckim "U Michała". W Planetarium Olsztyńskim młodzież obejrzała film o początkach idei kalendarzy. Wyjazd został zorganizowany 7 grudnia 2018 r. w ramach projektu unijnego "Kompetencje i wiedza, kluczem do rozwoju’" i przy wielkim zaangażowaniu Pani dr hab. inż. Anny Zadernowskiej, prof. UWM oraz Pani dr inż. Wiolety Chajęckiej Wierzchowskiej.

W dniu 6 grudnia w naszej szkole Mikołaj umilał czas uczniom zdającym próbne egzaminy gimnazjalne. Gimnazjaliści pisali w tym dniu próbne testy z języka obcego nowożytnego - niemieckiego oraz angielskiego. Aby osłodzić ten dzień, Mikołaj miał dla każdego ucznia słodką niespodziankę :)

biała wstążka