Z okazji 100 - lecia Niepodległości uczniowie naszego gimnazjum przygotowali przedstawienie pt.: „Dwa głosy 11 listopada”. Spektakl ten pokazany został 8 listopada na czwartej godzinie lekcyjnej. Widzowie z wielkim zainteresowaniem obejrzeli przedstawienie i brawami nagrodzili aktorów – swoich kolegów i koleżanki z klas III b, c i d.

VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (World Multiplication Table Day - WMTDay) to akcja edukacyjna. W tym roku – 28 września szkoły z różnych stron świata uczestniczyły w wydarzeniu, nasza również.
Gimnazjaliści z godnie już z tradycją na przerwach odpytywali uczniów, pracowników naszej szkoły. Około godziny 11 ruszyliśmy „w miasto”. Tam patrole egzaminacyjne odpytywali przechodniów z tabliczki mnożenia. Reakcje dorosłych były różne. Niektórzy nie podjęli próby zmierzenia się z przykładami, wiele jednak osób chętnie odpowiadało i wykazało się doskonałą znajomością tabliczki. Otrzymywali wtedy tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.

ulotka o spotakaniu 1

W związku z zaangażowaniem Uczniów naszej szkoły w niesienie pomocy dla najbardziej potrzebujących, otrzymaliśmy tytuł "Szkoła z Misją".

W tym roku szkolnym Gimnazjum Nr 2 w Braniewie będzie brało udział w akcjach:

1. Opatrunek na ratunek - zbieramy wszystkie materiały opatrunkowe (nowe, nieużywane, z długim terminem ważności minimum 0,5 roku). Bardzo potrzebne są maści ichtiolowe, proszek Dermatol, igły, strzykawki, wenflony, drobne sprzęty i urządzenia medyczne (np. termometry bezrtęciowe lub elektroniczne, ciśnieniomierze, baterie do tych sprzętów, glukometry z paskami);

2. Kup Pan szczotkę - zbieramy pasty i szczotki do zębów;

3. Podaj mydło - zbieramy mydła w kostkach;

4. Zaczarowany ołówek - przybory szkolne (bez zeszytów, pisaków, farbek i plasteliny).

Terminy poszczególnych akcji zostaną podane w późniejszym czasie.